יועץ עסקי מומלץ

באנר אימון אישי

יועץ עסקי מומלץיועץ עסקי מומלץ

כל עסק היום צריך ליווי מקצועי, אבל קשה מאוד למצוא יועץ עסקי מומלץ אשר יעזור לנו להתנהל באופן נכון בעסק שלנו. כל אחד צריך ייעוץ מקצועי, בין אם מדובר על בית עסק גדול ובין אם מדובר על עצמאי שעובד מהבית. ייעוץ מקצועי יכול להשתנות בהתאם לרצון הלקוח, הוא יכול לכלול ליווי מקצועי, בניית תוכנית עסקית בלבד וכן הלאה. אז מהו בעצם ייעוץ עסקי ואיך מוצאים את היועץ הנכון?

 

למה אני צריך יועץ עסקי?

אם נפתח את העיניים לרגע נוכל לראות שסביבנו התחרות ענקית, ולא פשוט לנהל עסק בישראל. אנו מדינה גדולה עם תחרות מאוד גדולה, הבירוקרטיה פה לא נוחה ואפשר להגיד שלא פשוט להיות עסק רווחי היום. אך כל זה לא אמור להוריד לכם את האוויר מהמפרשים, להפך זה אמור לגרום לכם למוטיבציה גבוהה. יועץ עסקי הוא אדם חיצוני בעל הכשרה מקצועית אשר מלווה אותנו או מייעץ לנו לגבי ההתנהלות בעסק. הייעוץ יכול להיות בממוקד על תפקוד ניהולי או ניהול פיננסי. עסק אשר רוצה להתפתח חייב ללמוד איך להתנהל נכון מבחינה תזרים מזומנים, חשבונות, ספקים וגם מול העובדים שלו – ניהול עסקי כלכלי. עוד פן שחשוב לגעת בו הוא גם עניין השיווק. גם אם אתם נעזרים באיש מקצוע חיצוני לצורך שיווק העסק חשוב שתדעו מה הוא עושה, וככה תדעו אם קמפיין השיווק שלכם באמת עובד כראוי. 

בניית תוכנית עסקית

התהליך של יועץ עסקי מומלץ יהיה בהתאם לשלבים הבאים: היכרות אישית, היכרות ניהולית, מציאת חזון לעסק, בניית תוכנית עסקית ויישום שלבי התוכנית. כאשר אותו יועץ לא יהיה מקצועי הוא לא יעבוד על פי השלבים האלו. לבניית תוכנית עסקית יש חשיבות גדולה בתהליך שאתם עומדים לעבור, אבל ללא הכרה בחזון של העסק לא נוכל לבנות תוכנת שתתאים לכם. תוכנית עסקית היא תוכנית אשר היא עמוד התווך שלכם בהתקדמות בתהליך, תוכנית שלא תמיד יהיה נוח לכם ליישם אותה. לכן, שינוי מנטלי הוא גם דבר קריטי שיש לקחת בחשבון עם תחילת התהליך. כנראה שמשהו לא עובד בעסק ויש צורך בשינוי, אתם לא רוצים לעבוד כמו תוכי בהתאם לתוכנית אשר נבנתה עבורכם, אתם רוצים לדעת מהי המטרה מאחורי התוכנית ורק לאחר מכן ליישם אותה – דבר אשר יחייב אתכם בשינוי מנטלי. 

 

כל עסק צריך יועץ עסקי מומלץ

אל תחכו למצב בו אתם תרגישו חנוקים ורק אז תחפשו גורם חיצוני אשר יעניק לכם ייעוץ מקצועי לעסק. יועץ מקצועי עוזר לבתי עסק בכל מצב בו הם נמצאים, אבל ככל שנמקד את הייעוץ העסקי ונדע להתנהל נכון ככה נמזער נזקים עתידיים. כבר בשלבי פתיחת העסק אנו ממליצים לכם לעבור ליווי עסקי אשר יעניק לכם את הכלים להתחיל את הקמת העסק על רגל ימין. גם כאשר עסק נקלע למשבר התפקיד של יועץ עסקי הוא להעניק לבעל העסק את הכלים להתמודדות, לשים דגש על מה עשינו לא נכון עד כה, ומהן הנקודות החזקות של העסק אותן נרצה להעצים. 

מהי תוכנית העבודה של יועץ עסקי מומלץ?

תוכנית העבודה של יועץ עסקי מומלץ חייבת להיות גמישה. מלבד לכך שכל תוכנית נבנית רק לאחר הכרת העסק והמתחרים לעסק, גם בזמן התהליך תמיד יהיו שינויים. תוכנית העבודה תלויה בלקוח עצמו, אם הוא מחפש הכוונה כללית אשר נוגעת לכל העסק זה משהו אחד. אם הלקוח מעוניין בהכוונה פיננסית בלבד זהו תהליך אחר. תוכנית העבודה היא תחילה מציאת חזון העסק, אבחון המתחרים לעומת העסק שלנו וכך נבנה תוכנית עסקית אשר לא תהפוך אתכם לעוד עסק כמו יתר העסקים מסביבכם, אלא לדבר ייחודי, למותג. 

 

למה אסור להתפשר על מקצועיות?

יועץ עסקי מומלץ הוא אדם אשר עבר הכשרה ניהולית, יש לו ניסיון רב ותארים בתחומים ניהוליים, כלכליים ואפילו פסיכולוגים. מדובר על מנטור אשר מכוון אתכם להגשמה עצמית, מה שלפעמים נראה מאוד רחוק מאיתנו. אסור לנו להתפשר לא על המקצועיות של היועץ כיוון שלא מדובר כאן על תהליך שולי, מדובר כאן על תהליך לטווח ארוך, על מקור הפרנסה שלכם. אנו רוצים למצוא את בעל המקצוע אשר לא יתפשר איתנו כמו שאנחנו אוהבים להתפשר עם עצמנו. כן, זה לא תמיד יהיה נוח לעבוד מול יועץ שהוא מעין מראה שמשקפת לנו את המציאות (שלא תמיד נוח לראות). אבל, ללא ייעוץ אובייקטיבי אנו לא נגיע להישגים שרצינו להגיע אליהם עוד כשפתחנו את העסק. לכן, אל תתפשרו על בעל מקצוע, לא בגלל מחיר או שום סיבה אחרת. 

 

איך מוצאים את בעל המקצוע הנכון?

כדי למצוא יועץ עסקי מומלץ עלינו לערוך סקר שוק ולבחון את כל האפשרויות אשר עומדות לרשותנו. לאחר שיש בידינו את כל האפשרויות נרצה לראות מה עומד בתקציב שלנו ומה לא. עדיף לקבל ייעוץ שאינו בתקציב שלנו מאשר ייעוץ לא מקצועי. לאחר מכן עלינו לבדוק מה יש לאותן חברות ייעוץ להציע לנו, והאם זה מה שאנחנו מחפשים. אנו ממליצים תמיד לבחור בייעוץ אשר נוגע בכל חלקי העסק: ניהול, פיננסי ושיווק. חשוב תמיד שכל הפרמטרים בעסק יהיו מאוזנים, כיוון ששיווק משפיע על ניהול פיננסי נכון, וללא ניהול פיננסי נכון אנו לא ננהל את העסק באופן נכון. לאחר שמצאנו את המקום הנכון נרצה לקבוע פגישת ייעוץ או מעין היכרות כדי לבחון האם באמת יש כימיה נכונה בין הלקוח ליועץ. לפגישת הייעוץ צריך להגיע מוכנים, לדעת מהן הציפיות שלנו מהמפגש, האם יש מסלולים שונים לייעוץ ומהו אופי התהליך. ברגע שאתם מתפשרים על יועץ עסקי אתם מתפשרים על העסק שלכם. 

 

אז מה היה לנו עד עכשיו?

המרכז לאימון אישי

לא עומד לי, מה עושים?

פתאום ללא שום התראה מוקדמת לא עומד לכם? בהתחלה זה יכול להיראות כמו דבר זמני. אך ככל שימשך הזמן כך תגלו כי מדובר על עניין

קרא עוד »

יש עוד מה לקרוא וללמוד

יועץ ארגוני שכר

יועץ ארגוני שכר

יועץ ארגוני שכר יועץ ארגוני הוא אדם שעוזר לבעל העסק בתהליך השיפור על ידי בחינה של ניהול העסק. על ידי בחינה חיצונית היועץ הארגוני יכול

ייעוץ לפתיחת עסק

ייעוץ לפתיחת עסק

ייעוץ לפתיחת עסק פתיחת עסק יכולה להיות אחת המשימות המורכבות ביותר. על מנת לפתוח עסק אתם צריכים קודם כל לענות על שאלות רבות בנוגע לעסק.