‏יום שלישי ‏27 ‏יוני ‏2017

חזרה
ליצור ניסים - היום! / תמרה חרמון

תמרה חרמון טוענת כי באפשרותנו לפעול בדרך שמקדמת היווצרות של נסים. בכתבתה היא מתארת איך עושים זאת ומהם הכלים המאפשרים למתאמנים לעודד ולקדם את התרחשותם החוזרת של נסים בחייהם.

 

ליצור ניסים  - היום! / תמרה חרמון
כשהתחלתי לכתוב את המאמר הזה, חיפשתי חומרים הקשורים להגדרת מושג הניסים ואני חייבת להודות שלא ממש הצלחתי למצוא הגדרה אחת שלא קשורה לדת או אמונה כזאת או אחרת. ניסים נתפסים עבור בני אדם כתופעה ששייכת לעולמות טרנסצנדנטאליים, שקשורים למושג האלוהות, המאגיה וכדומה. 
 

אם אבקש מכם להגדיר את המושג נס או ניסים, סביר להניח שמרבית ההגדרות יכילו בתוכן

מאפיינים שכולנו נסכים עליהם, למשל :  

1) נס הוא אירוע לא צפוי.

2) נס לרוב הינו תופעה או תקרית שהתוצאה שלה מנוגדת למה שקיים במציאות שלפני  ההתרחשות הנס.

3) נס נתפס לפעמים כתופעה שמנוגדת לחוקי הטבע.  

זה שנים אני מהרהרת בשאלה מה מביא אותנו להגיד את האמירה: "אי אפשר להאמין, זה ממש נס מאלוהים !!" או "הוא ניצל ממש ברגע האחרון – ממש נס משמים". שתי הדוגמאות הללו מחזקות את הקשר שמופיע באופן אוטומטי אצלנו בין משהו שלא ציפינו שיתרחש לבין "יד אלוהים בדבר".  

מי שמכיר אותי יודע, שהייתי חילונית כל חיי. ועם זאת אני מאמינה גדולה באלוהים ועדיין רוצה להציע נקודת מבט חדשה לגבי היווצרותם של ניסים.  

האם אנחנו יכולים ליצור ניסים ? בעיניי – התשובה היא כן, אם כי אנחנו לא ממש יודעים ליצור את זה בהחלטה מראש כמו להחליט שהגיע הזמן להחליף מקום עבודה או לקנות רכב.

נס בהגדרתו הבסיסית הוא משהו לא צפוי, ואם היינו מצליחים ליצור נס בהחלטה מראש, הקסם שעומד מאחורי המאפיין של "לא צפוי" היה נעלם.  

אני לא יודעת מה אתכם אבל עבורי ניסים, בהגדרתם, הם כל אותן תוצאות מפתיעות לטובה, שמופיעות מבלי צפיתי את התרחשותן או אפילו לא ציפיתי שהן תתקיימנה.  

בני אדם יכולים לפעול בדרך שמקדמת היווצרות של ניסים 

אז איך עושים את זה ?  

מחקרים מדעיים שנעשו גילו שהמוח האנושי מעבד למעלה מ-200 מיליארד פיסות מידע בכל שנייה, אך אנחנו מודעים רק ל-200 מיליון מהן (תחשבו כמה פיסות מידע המוח מעבד ביום!!!).  

כמאמנת NLP שעובדת בטכניקות קידוד מחדש של המוח הלא מודע, ברור לי לגמרי

שה- defult של המוח (חוסר היכולת להבדיל בין מציאות לדמיון) פועל לגמרי לטובתנו. תעלו בדמיונכם את הפעם האחרונה שחוויתם משהו בחייכם שאתם כיניתם אותו "נס". תיזכרו בחוויה הזאת ותתחברו אליה בכל החושים (ראייה, שמיעה, תחושה, ריח וטעם). עכשיו, כשברור לכם איך זה מרגיש, נראה ונשמע כשאתם עדים לנס, תוכלו לעשות עבודה מתוך נקודת המוצא הזאת.  

כשאתם מתרגלים שוב שוב במציאות התנהגויות ופעולות שמייצרות אצלכם את התחושה והחוויה הזהות למקרים של חווית הנס, אתם, למעשה, מעודדים את המוח להבחין בכל מה שקשור לאותה חוויה ובכך אתם מקדמים ומעודדים את הגעתם של חוויות ואירועים מסוג מסוים.  

לדוגמה: לפני החגים, הגיעה אליי מתאמנת לאימון NLP וסיפרה לי שהעסק שלה בבעיה: במשך מספר חודשים היא לא מייצרת הכנסות. כששאלתי אותה מה היא רוצה להשיג בחודשיים הקרובים היא הסבירה לי שזה לא רלוונטי משום שיש חגים באמצע – זאת תקופה לא הגיונית לרווחים. אחרי שעבדנו על קידוד ההסתכלות שלה (שמקורו במוח הלא מודע ) היא יצרה תכנית שלפיה עד תחילת החגים היא תסגור ארבע עסקאות, ועד סוף נובמבר יהיו לה עשר עסקאות סגורות.

לאחר כשלושה ימים דיברתי איתה, והיא הייתה נלהבת ושיתפה שכבר סגרה שלוש עסקאות חדשות שיצרו הכנסות והיא לא מבינה איך זה קרה. קצת לפני החגים, היא כבר הייתה קרובה לסגירת כל עשר העסקאות שהיא שמה לה למטרה.  

אז אני שואלת: האם זה נס או לא ?  

אז איך אפשר לקדם ולעודד היווצרות של ניסים בחיינו ?  

1. תעבדו עם לוח חזון ויזואלי ותתרגלו תהליכי ויזואליזציה לגבי כל החלומות והשאיפות הכי פרועים ולא הגיוניים שלכם.

2.  תתרגלו מדי יום פעולה שתעשו אותה אחרת ממה שאתם מורגלים – זה יכול להיות משהו פשוט כמו לנסוע הביתה מהעבודה בדרך שונה או תתנסו בדבר שבמחשבה ראשונה השכל הישר פסל אותו.

3. תתרגלו לבקש בקשות שאתם חושבים שאין סיכוי שתקבלו עליהן תשובה חיובית– כמו העלאה במשכורת או הצטרפות של חברה שלכם לחוג ריקודי בטן, לדוגמה. אם לא תנסו – מה הסיכוי שיקרה משהו לא צפוי ?

4. תתרגלו לאפשר לעצמכם להתנהג בצורה שנתפסת במחשבה שלכם כ"פרועה", "שערורייתית" או "שובבה" – לדוגמה: להביע מצב הוויתי מסוים (state) באופן מוגזם, כמו להביע שמחה או התרגשות מעבר לרגיל.

5. תתרגלו לפחות פעם בחודש (עדיף פעם בשבוע) לעשות משהו שמפחיד אתכם.

6. תתרגלו לעשות משהו לא צפוי עם בן/בת הזוג שלכם – משהו שיגרום לו/לה להרים גבה
ולהיות מופתע/ת מכם. התרגול הזה לא רק יעודד ניסים בחייכם, אלא גם ישפיע על החיוניות של הקשר הזוגי שלכם.

6. תיזמו חוויות של WOW באופן מכוון – לדוגמה – כל מה שמפעים ומרגש אתכם, תגרמו לו לקרות שוב ושוב. אצלי, למשל, זה יכול להיות לצפות במופע בלט קלאסי,  או להכין לבן זוגי מסיבת הפתעה ליום ההולדת שלו.  

לסיכום, מושג הניסים מתקשר לעולמות של מעלה, אלוהיים ובלתי מושגים עבורנו.

ואני אומרת: אם נבראנו בצלם אלוהים – גם אנחנו יכולים ליצור ניסים. זה אפשרי, לא כך ?  

חנוכה שמח ושנה מלאת ניסים לכולכם !   

תמרה חרמון 
יוצרת ומשוררת, מאמנת אישית לחיים ומנחת סדנאות 
מאמנת מקצועית בכירה (
MCIL
מאמנת
NLP 
http://www.lovewins.co.il/
052-5918401 
לקריאת כתבות נוספות במגזין קואצ'לטר
 
www.coachletter.co.il


גרסה להדפסה

  • לכתבות נוספות
  • שלח לחבר

    לא התקבלו תגובות לכתבה. הקלק כאן להוספת תגובה

  • מופעל על ידי קואצ'ינג אינטראקטיב 2006
    שרת מנוהל בחברת